Grzejnik elektryczny DEKO
RADIALIGHT®

 

Grzejniki elektryczne DEKO zostały zaprojektowane i wyprodukowane we Włoszech i są częścią marki RADIALIGHT®.

Grzejnik elektryczny DEKO

Najważniejsze cechy grzejników elektrycznych DEKO:

- Posiada innowacyjną technologię DUAL-THERM.

- Grzejnik elektryczny DEKO jest wyposażony w wbudowany bardzo precyzyjny termostat.

- Możliwość zaprogramowania na cały tydzień za pomocą programatora ZEFIRO (do zakupu osobno)

- Niski koszt początkowy oraz niskie koszty eksploatacyjne.

 

TECHNOLOGIA DUAL-THERM

Czym w ogóle jest technologia DUAL-THERM?

Jest to innowacyjne połączenie dwóch niezależnych i różnych systemów ogrzewania elektrycznego jakimi są ogrzewanie radiacyjne oraz ogrzewanie konwekcyjne w jednym urządzeniu. Element radiacyjny jest umieszczony na przedniej części grzejnika elektrycznego DEKO i zajmuje jej większą część. Elementami konwekcyjnymi są dwa bardzo wydajne i szybko oddający ciepło aluminiowe elementy grzewcze. Oba te systemy są zarządzane poprzez inteligenty termostat który sam dobiera który element ma być użyty w danym momencie, chociaż priorytetem dla termostatu jest ogrzewanie radiacyjne a elementy konwekcyjne są używany tylko gdy termostat wykryje że element radiacyjny to za mało lub gdy grzejnik ma szybko podnieść temperaturę do zadanej (np. podczas zaprogramowanej zmiany temperatury z nocnej na dzienną).

Czym jest ogrzewanie radiacyjne nazywane również ogrzewaniem na podczerwień?

DEKO emisja podczerwieni z całego frontu urządzeniaOgrzewanie za pomocą fal cieplnych - podczerwonych - jest emisją ukierunkowanego ciepła przed urządzeniem nawet do 3 metrów od niego. Ogrzewanie podczerwienią ogrzewa wszystko co znajduje się dokładnie przed urządzeniem, meble, ściany oraz podłogę dokładnie tak samo jak to robi słońce. W następnej fazie nagrzane meble oraz ściany oddają ciepło do pomieszczenia dzięki czemu odczuwana temperatura w pomieszczeniu jest przyjemniejsza. Grzejniki elektryczne DEKO w przeciwieństwie do standardowych paneli na podczerwień działają mniejszą temperaturą dzięki czemu emitowana radiacja jest bardzo delikatna, a co za tym idzie nie czujemy nagłych zmian temperatur jak to ma miejsce w przypadku zwykłych paneli na podczerwień (tyczy to się wszystkich paneli których front rozgrzewa się do temperatury większej niż 90oC - taka temperatura powoduje dyskomfort gdy znajdujemy się blisko grzejącego panela na podczerwień).

Grzejnik elektryczny DEKO dzięki podczerwieni utrzymuje stałą temperaturę w pomieszczeniu dzięki wbudowanemu inteligentnemu termostatowi, który nadzoruje pracę elementu grzewczego służącego do ogrzewania podczerwienią. Gdy termostat uzna, że temperatura elementu radiacyjnego jest wystarczająco ciepła odłącza go, gdy temperatura elementu spadnie zostanie on znowu uruchomiony. Dzięki takiej zmiennej pracy temperatura w pomieszczeniu jest stabilna bez nagłych spadków i wzrostów temperatur jak to ma miejsce przy standardowych panelach na podczerwień.

Jak działa ogrzewanie konwekcyjne w grzejnikach elektrycznych DEKO?

DEKO - ogrzewanie na podczerwień połączone z naturalną konwekcjąGrzejnik elektryczny DEKO wykorzystuje naturalną konwekcję czyli ruch powietrza, nie jest wyposażony w wentylator lub inne urządzenie, które może emitować jakikolwiek dźwięk lub hałas. Dzięki dwóm aluminiowym elementom grzewczym w kształcie litery X uzyskaliśmy szybszy czas rozgrzewania się samego elementu konwekcyjnego jak również oddawania ciepła.

Dwa elementy grzewcze aluminiowe grzejnika elektrycznego DEKO są umieszczone jeden pod drugim w odstępie 50 cm dzięki czemu powietrze jest wstępnie ogrzewane przez pierwszy i dogrzewane przez drugi przez co temperatura

Temperaturę elementu grzewczego nadzoruje inteligentny termostat który uruchamia element tylko wtedy gdy jest to naprawdę potrzebne. A są to dwie sytuacje gdy następuje zaprogramowana zmiana temperatury z nocnej na dzienną oraz gdy element od ogrzewania podczerwienią potrzebuje pomocy. Elementy konwekcyjne zostają odłączone gdy ich temperatura jest wystarczająca do utrzymania pożądanej temperatury. Gdy temperatura elementów grzewczych spadnie zostaną one ponownie uruchamiane, ponieważ termostat nie tylko pilnuje temperatury w pomieszczeniu ale również pilnuje temperaturę obu elementów grzewczych.

Czy technologia DUAL-TERM jest wstanie obniżyć rachunki za ogrzewanie?

TAK, technologia ta umożliwia utrzymanie pożądanej temperatury przy użyciu małej mocy ponieważ element radiacyjny służący jako ogrzewanie na podczerwień zużywa tylko 15% nominalnej mocy urządzenia. Dodatkowo dzięki wbudowanemu termostatowi utrzymywana temperatura w pomieszczeniu jest stała a co za tym idzie elementy grzewcze zamiast być rozgrzewane od zera są tylko dogrzewane, dzięki czemu została wyeliminowana wada innych systemów grzewczych tego typu gdzie występuje duża bezwładność.

 

TERMOSTAT GRZEJNIKA ELEKTRYCZNEGO DEKO

Termostat grzejnika elektrycznego DEKOGrzejnik elektryczny DEKO posiada wbudowany termostat na którym za pomocą suwaka ustawiamy temperaturę komfortową w zakresie od 10oC do 30oC a za pomocą drugiego suwaka możemy zmieniać ustawienia bez konieczności zmiany temperatury. Ustawienia dodatkowe - opisywane od lewej do prawej - tryb stand-by, temperatura komfortowa, temperatura eco, temperatura przeciwzamrożeniowy 7oC - 10oC, tryb programowania za pomocą programatora tygodniowego ZEFIRO.

TRYB STAND-BY

Tryb czuwania zapobiega utracie zaprogramowanego tygodniowego ustawienia. W przypadku zaprogramowania nie zaleca się wyłączania grzejnika elektrycznego DEKO poprzez główny przycisk ON/OFF lub poprzez wyciągnięcie wtyczki z gniazdka, tylko właśnie skorzystanie z trybu STAND-BY.

TEMPERATURA KOMFORTOWA - DZIENNA

Grzejnik utrzymuje temperaturę ustawioną na termostacie. Kontrolując który element grzewczy ma być użyty lub dogrzewany w danym momencie.

TEMPERATURA ECO - NOCNA

Grzejnik utrzymuje temperaturę ustawioną na termostacie pomniejszoną o 3oC. Kontrolując który element grzewczy ma być użyty lub dogrzewany w danym momencie.

TEMPERATURA PRZECIWZAMROŻENIOWA

Grzejnik utrzymuje temperaturę około 7oC - 10oC.

TRYB PROGRAMOWANIA

Tryb ten jest dostępny tylko w połączeniu z programatorem ZEFIRO który jest do zakupu osobno, umożliwia on zaprogramowanie grzejnik elektrycznego DEKO na cały tydzień.

 

Programator ZEFIRO do grzejnika elektrycznego DEKO

PROGRAMATOR ZEFIRO

Umożliwia zaprogramowanie grzejnika elektrycznego DEKO. Dzięki zaprogramowaniu zgodnym z naszym trybem życia możemy zaoszczędzić na zużyciu energii. Programowanie jest bardzo istotnym czynnikiem energooszczędności, grzejnik powinien działać temperaturą komfortową w godzinach w których korzystamy z poszczególnych pomieszczeń. A temperaturą eco w godzinach w których z nich nie korzystamy.

Dodatkowo dzięki programatorowi ZEFIRO możemy dokładnie ustawić temperaturę, którą chcemy utrzymywać w danym pomieszczeniu.

Całe programowanie wykonujemy na programatorze ZEFIRO a po zakończeniu przysyłamy dwie informacje do grzejnika elektrycznego DEKO. Pierwszą jest godzina oraz dzień tygodnia aby grzejnik wiedział kiedy ma działać temperaturą komfortową a kiedy eco. Drugą jest to jeden z dwóch programów które możemy ustawić.

 

  • DEKO

Kod EAN: 8019250987650 
Moc przy 230V / 50Hz: 1000W
Idealny do pomieszczeń o wielkości - 15 m2
Podany obszar możliwy do ogrzania jest orientacyjny i zależy od klasy energetycznej budynku
Podwójna izolacja elektryczna - klasa II
Zabezpieczenie: IP 24
Termostat manualny
Możliwość programowania tygodniowego za pomocą Programatora ZEFIRO (do zakupu osobno)

Design DEKO Studio Joe Colombo: Arch. Favata & Forloni

 Grzejnik elektryczny Deko - aranżacja 1
Grzejnik elektryczny Deko - aranżacja 2
Grzejnik elektryczny Deko - aranżacja 3

GRZEJNIK ELEKTRYCZNY DEKO OD WŁOSKIEJ
FIRMY ERMETE GIUDICI WŁAŚCICIELA MARKI RADIALIGHT®