Grzejnik łazienkowy elektryczny DEVA
RADIALIGHT®

Grzejniki łazienkowe elektryczne DEVA - 1500W dotykowy programowalny termostat

Grzejniki łazienkowe elektryczne DEVA zostały zaprojektowane i wyprodukowane we Włoszech i są częścią marki RADIALIGHT®.

 

Najważniejsze cechy ozdobnego grzejnika łazienkowego DEVA:Grzejnik ozdobny szklany elektryczny łazienkowy DEVA

- Posiada innowacyjną technologię połączenia ogrzewania na podczerwień z termowentylatorem.

- Grzejnik łazienkowy ozdobny DEVA jest wyposażony w wbudowany bardzo precyzyjny termostat.

- Możliwość zaprogramowania na cały tydzień

- Dotykowe przyciski sterujące oraz wyświetlacz

- Niski koszt początkowy oraz niskie koszty eksploatacyjne.

- Dwa relingi o zmiennej wysokości

- Możliwość ładowania telefonu za pomocą portu USBGrzejniki ozdobne elektryczne łazienkowe DEVA

- Trzy wykończenia frontowego - lustro, białe lub czarne szkło

 

TECHNOLOGIA RADIALIGHT

Czym w ogóle jest technologia ukryta w grzejnikach łazienkowych DEVA?

Po wielkim sukcesie grzejników Klima oraz Deko doszliśmy do przekonania że możemy zastosować nasze innowacyjne połączenie dwóch niezależnych i różnych systemów ogrzewania elektrycznego jakimi są ogrzewanie radiacyjne oraz ogrzewanie konwekcyjne w grzejniku łazienkowym DEVA. Wyposażyliśmy go w element radiacyjny na przedniej części i zajmuje jego większą część. Dodatkowo zamiast standardowego elementu konwekcyjnego zamontowaliśmy temowentylator co bardzo skróciło czas ogrzewania łazienki do pożądanej temperatury. Oba te systemy są zarządzane poprzez inteligenty elektroniczny termostat który sam dobiera który element ma być użyty w danym momencie, jednakże priorytetem dla termostatu jest zawsze ogrzewanie radiacyjne a element konwekcyjny jest używany tylko gdy termostat wykryje że element radiacyjny ma za mało mocy lub gdy grzejnik ma szybko podnieść temperaturę do zadanej (np. podczas zaprogramowanej zmiany temperatury z nocnej na dzienną).

Panel na podczerwień łazienokowy DEVACzym jest ogrzewanie radiacyjne nazywane również ogrzewaniem na podczerwień?

Ogrzewanie za pomocą fal cieplnych - podczerwonych - jest emisją ukierunkowanego ciepła przed urządzeniem nawet do 3 metrów od niego. Ogrzewanie podczerwienią ogrzewa wszystko co znajduje się dokładnie przed urządzeniem, meble, ściany oraz podłogę dokładnie tak samo jak to robi słońce. W następnej fazie nagrzane meble oraz ściany oddają ciepło do pomieszczenia dzięki czemu odczuwana temperatura w pomieszczeniu jest przyjemniejsza. Grzejniki łazienkowe DEVA w przeciwieństwie do standardowych paneli na podczerwień działają mniejszą temperaturą dzięki czemu emitowana radiacja jest bardzo delikatna. Dodatkowym atutem jest szklany front dzięki któremu odczucie ciepła jest jeszcze bardziej przyjemne. Nie czujemy nagłych zmian temperatur jak to ma miejsce w przypadku zwykłych paneli na podczerwień (tyczy to się wszystkich paneli których front rozgrzewa się do temperatury większej niż 90oC - taka temperatura powoduje dyskomfort gdy znajdujemy się blisko grzejącego panela na podczerwień). Grzejnik elektryczny łazienkowy DEVA posiada również specjalną funkcję która umożliwia mam suszenie ręczników tylko za pomocą podczerwieni.

Grzejnik elektryczny łazienkowy DEVA - podczerwień utrzymuje stałą temperaturę w pomieszczeniu dzięki wbudowanemu inteligentnemu termostatowi, który nadzoruje pracę elementu grzewczego służącego do ogrzewania podczerwienią. Gdy termostat uzna, że temperatura elementu radiacyjnego jest wystarczająco ciepła odłącza go, gdy temperatura elementu spadnie zostanie on znowu uruchomiony. Dzięki takiej zmiennej pracy temperatura w pomieszczeniu jest stabilna bez nagłych spadków i wzrostów temperatur jak to ma miejsce przy standardowych panelach na podczerwień.

Jak działa ogrzewanie konwekcyjne w grzejnikach elektrycznych ozdobnych DEVA?

Grzejnik elektryczny łazienkowy DEVA wymuszoną konwekcję czyli ruch powietrza generowany przez wentylator. Dzięki termowentylatorowi który jest skierowany do dołu uzyskaliśmy jeszcze szybszy czas nagrzewania się łazienki co jest bardzo ważne gdy nie mamy ustalonego czasu kąpieli lub prysznica. Daje nam to pewność że nasza łazienka będzie zawsze ciepła dokładnie wtedy gdy tego potrzebujemy.

Termowentylator uruchamiany jest tylko wtedy gdy jest to naprawdę potrzebne. A są to dwie sytuacje gdy następuje zaprogramowana zmiana temperatury z nocnej na dzienną oraz gdy element od ogrzewania podczerwienią potrzebuje pomocy.

Czy technologia DUAL-TERM jest wstanie obniżyć rachunki za ogrzewanie?

TAK, technologia ta umożliwia utrzymanie pożądanej temperatury przy użyciu małej mocy ponieważ element radiacyjny służący jako ogrzewanie na podczerwień zużywa tylko 20% nominalnej mocy urządzenia. Dodatkowo dzięki wbudowanemu termostatowi utrzymywana temperatura w pomieszczeniu jest stała a co za tym idzie element radiacyjny jest tylko dogrzewany, a termowentylator szybko zmienia temperaturę w łazience w ten sposób została wyeliminowana wada innych systemów grzewczych tego typu gdzie występuje duża bezwładność.

 

TERMOSTAT GRZEJNIKA ELEKTRYCZNEGO ŁAZIENKOWEGO DEVA

Dotykowy termostat elektrycznego grzejnika łazienkowego DEVAŁazienkowy grzejnik elektryczny DEVA posiada wbudowany elektroniczny termostat z dotykowymi przyciskami oraz wyświetlaczem. Termostat możemy zaprogramować na cały tydzień.
Dodatkowymi funkcjami termostatu są:

CZUJNIK OTWARTEGO OKNA

Gdy zostanie wykryty nagły spadek temperatury w pomieszczeniu grzejnik łazienkowy DEVA przejdzie w tryb przeciwzamrożeniowy.

TRYB SUSZENIA RĘCZNIKÓW

Grzejnik łazienkowy DEVA wyposażony jest w specjalny tryb który umożliwia w prosty i szybki sposób na uruchomienie 60 minutowego trybu. W trybie tym grzejnik działa tylko radiacją czyli ogrzewaniem podczerwienią z całego frontu bez pilnowania temperatury w łazience.

TRYB PRACY AUTOMATYCZNY / PROGRAM

Tryb Automatyczny
Grzejnik łazienkowy może pracować w trybie automatycznym, aby osiągnąć i utrzymywać jedną z następujących temperatur:
- Temperatura komfortowa (ustawiana przez użytkownika);
- Temperatura Eco (równa komfortowa - 3,5°C);
- Temperatura przeciwzamarzaniu (ustawiona na 7°C).

Tryb Programu
Pracę urządzenia można zaprogramować na poszczególne godziny i osobno na każdy dzień tygodnia. Istnieje możliwość ustawienia temperatury referencyjnej na każdą godzinę, wybierając jedną z spośród trzech dostępnych ustawień: Komfort, Eco i Frost free (przeciwzamrożeniowa).
Aby zapewnić prawidłowe działanie urządzenia zgodnie z wartościami temperatury ustawionymi przez użytkownika, w trybie programu funkcja wykrywania otwartego okna jest wyłączona.

TRYB TURBO

Produkt działa przez określony czas, włączając zarówno przednią powierzchnię grzewczą, jak i termowentylator. Działanie jest ciągłe i nie jest zależne od temperatury ustawionej czy termostatu. Pod koniec ustawionego czasu produkt przechodzi w tryb gotowości.

Grzejnik łazienkowy szklany czarny DEVAGrzejnik łazienkowy szklany biały DEVAGrzejnik łazienkowy lustrzany DEVA

Grzejnik łazienkowy elektryczny ozdobny DEVA

Grzejnik łazienkowy elektryczny ozdobny DEVA

Grzejnik łazienkowy elektryczny ozdobny DEVA

  • DEVA Białe szkło

Kod EAN: 8019250233436 
Front - Białe szkło
Moc przy 230V / 50Hz: 1500W
Idealny do łazienek o maksymalnej wielkości - 15 m2
Podany obszar możliwy do ogrzania jest orientacyjny i zależy od klasy energetycznej budynku
Podwójna izolacja elektryczna - klasa II
Zabezpieczenie: IP 24
Termostat elektroniczny z wyświetlaczem oraz dotykowymi przyciskami
Możliwość programowania tygodniowego
Dwa relingi na ręczniki

  • DEVA Czarne szkło

Kod EAN: 8019250121313
Front - Czarne szkło
Moc przy 230V / 50Hz: 1500W
Idealny do łazienek o maksymalnej wielkości - 15 m2
Podany obszar możliwy do ogrzania jest orientacyjny i zależy od klasy energetycznej budynku
Podwójna izolacja elektryczna - klasa II
Zabezpieczenie: IP 24
Termostat elektroniczny z wyświetlaczem oraz dotykowymi przyciskami
Możliwość programowania tygodniowego
Dwa relingi na ręczniki

  • DEVA Lustro

Kod EAN: 8019250010204
Front - Lustro
Moc przy 230V / 50Hz: 1500W
Idealny do łazienek o maksymalnej wielkości - 15 m2
Podany obszar możliwy do ogrzania jest orientacyjny i zależy od klasy energetycznej budynku
Podwójna izolacja elektryczna - klasa II
Zabezpieczenie: IP 24
Termostat elektroniczny z wyświetlaczem oraz dotykowymi przyciskami
Możliwość programowania tygodniowego
Dwa relingi na ręczniki

GRZEJNIK ELEKTRYCZNY DEKO OD WŁOSKIEJ
FIRMY ERMETE GIUDICI WŁAŚCICIELA MARKI RADIALIGHT®