Grzejniki elektryczne KLIMA
RADIALIGHT®

Grzejniki elektryczne KLIMAGrzejniki elektryczne KLIMA zostały zaprojektowane i wyprodukowane we Włoszech i są częścią marki RADIALIGHT®.

Najważniejsze cechy grzejników elektrycznych KLIMA:

- Posiada innowacyjną technologię od RADIALIGHT.

- Grzejnik elektryczny KLIMA jest wyposażony w wbudowany bardzo precyzyjny termostat.

- Wyposażony jest również w szereg funkcji energooszczędnych czyli zmniejszających zużycie energii.

- 5 modeli grzejników elektrycznych KLIMA, które idealnie dopasują się do każdego pomieszczenia.

- Niski koszt początkowy oraz niskie koszty eksploatacyjne.

 

TECHNOLOGIA UŻYTA W KLIMA

Czym w ogóle jest ta innowacyjna technologia użyta w grzejnikach elektrycznych KLIMA?Podczerwień oraz konwekcja

Jest to innowacyjne połączenie dwóch niezależnych i różnych systemów ogrzewania elektrycznego jakimi są ogrzewanie radiacyjne oraz ogrzewanie konwekcyjne w jednym urządzeniu. Element radiacyjny jest umieszczony na przedniej części grzejnika elektrycznego KLIMA i zajmuje jej większą część. Elementem konwekcyjnym jest bardzo wydajny i szybko oddający ciepło aluminiowy rdzeń grzewczy. Oba te systemy są zarządzane poprzez inteligenty termostat który sam dobiera który element ma być użyty w danym momencie, chociaż priorytetem dla termostatu jest ogrzewanie radiacyjne a element konwekcyjny jest używany tylko gdy termostat wykryje że element radiacyjny to za mało lub gdy grzejnik ma szybko podnieść temperaturę do zadanej (np. podczas zaprogramowanej zmiany temperatury z nocnej na dzienną).

Czym jest ogrzewanie radiacyjne nazywane również ogrzewaniem na podczerwień?

Ogrzewanie za pomocą fal cieplnych - podczerwonych - jest emisją ukierunkowanego ciepła przed urządzeniem nawet do 3 metrów od niego. Ogrzewanie podczerwienią ogrzewa wszystko co znajduje się dokładnie przed urządzeniem, meble, ściany oraz podłogę dokładnie tak samo jak to robi słońce. W następnej fazie nagrzane meble oraz ściany oddają ciepło do pomieszczenia dzięki czemu odczuwana temperatura w pomieszczeniu jest przyjemniejsza. Grzejniki elektryczne KLIMA w przeciwieństwie do standardowych paneli na podczerwień działają mniejszą temperaturą dzięki czemu emitowana radiacja jest bardzo delikatna, a co za tym idzie nie czujemy nagłych zmian temperatur jak to ma miejsce w przypadku zwykłych paneli na podczerwień (tyczy to się wszystkich paneli których front rozgrzewa się do temperatury większej niż 90oC - taka temperatura powoduje dyskomfort gdy znajdujemy się blisko grzejącego panela na podczerwień).

Ogrzewanie konwekcyjneGrzejnik elektryczny KLIMA dzięki radiacji utrzymuje stałą temperaturę w pomieszczeniu dzięki wbudowanemu inteligentnemu termostatowi, który nadzoruje pracę elementu grzewczego służącego do ogrzewania podczerwienią. Gdy termostat uzna, że temperatura elementu radiacyjnego jest wystarczająco ciepła odłącza go, gdy temperatura elementu spadnie zostanie on znowu uruchomiony. Dzięki takiej zmiennej pracy temperatura w pomieszczeniu jest stabilna bez nagłych spadków i wzrostów temperatur jak to ma miejsce przy standardowych panelach na podczerwień.

Jak działa ogrzewanie konwekcyjne w grzejnikach elektrycznych KLIMA?

Grzejnik elektryczny KLIMA wykorzystuje naturalną konwekcję czyli ruch powietrza, nie jest wyposażony w wentylator lub inne urządzenie, które może emitować jakikolwiek dźwięk lub hałas. Dzięki aluminiowemu elementowi grzewczemu w kształcie litery X uzyskaliśmy szybszy czas rozgrzewania się samego elementu konwekcyjnego jak również nagrzewania się powietrza.

Temperaturę elementu grzewczego nadzoruje inteligentny termostat który uruchamia element tylko wtedy gdy jest to naprawdę potrzebne. A są to dwie sytuacje gdy następuje zaprogramowana zmiana temperatury z nocnej na dzienną oraz gdy element od ogrzewania podczerwienią potrzebuje pomocy. Element konwekcyjny zostaje odłączony gdy jego temperatura jest wystarczająca do utrzymania pożądanej temperatury. Gdy temperatura elementu grzewczego spadnie zostanie on ponownie uruchamiany, ponieważ termostat nie tylko pilnuje temperatury w pomieszczeniu ale również pilnuje temperaturę obu elementów grzewczych.

Czy technologia zastosowana w KLIMA jest wstanie obniżyć rachunki za ogrzewanie?Ogrzewanie podczerwienią oraz konwekcją

TAK, technologia ta umożliwia utrzymanie pożądanej temperatury przy użyciu małej mocy ponieważ element radiacyjny służący jako ogrzewanie na podczerwień zużywa tylko 15% nominalnej mocy urządzenia. Dodatkowo dzięki wbudowanemu termostatowi utrzymywana temperatura w pomieszczeniu jest stała a co za tym idzie elementy grzewcze zamiast być rozgrzewane od zera są tylko dogrzewane, dzięki czemu została wyeliminowana wada innych systemów grzewczych tego typu gdzie występuje duża bezwładność.

 

TERMOSTAT GRZEJNIKA ELEKTRYCZNEGO KLIMAtermostat grzejniki elektryczne KLIMA

Grzejnik elektryczny KLIMA posiada wbudowany elektroniczny termostat z wyświetlaczem LCD, który ma możliwość programowania na cały tydzień. Termostat możemy zaprogramować trzema temperaturami: dzienną, nocną oraz przeciwzamrożeniową. Dzienna oraz nocna jest ustawiana przez użytkownika, a przeciwzamrożeniowa jest ustawiona fabrycznie na 7oC.

Trzy programy do wyboru - grzejnik KLIMADo dyspozycji mamy trzy programy:
- program P1 jest w pełni edytowalny przez użytkownika.
- program P2 jest specjalnie przystosowany dla domków letniskowych z których korzystamy tylko w weekendy
od poniedziałki do czwartku - przeciwzamrożeniowa, piątek od godziny 00:00 do 17:00 - temperatura nocna, a od 17:00 do 24:00 w niedziele - temperatura dzienna.
- program P3 jest specjalnie przystosowany dla biur
od poniedziałku do piątku w godzinach 00:00 do 07:00 oraz od 18:00 do 24:00 - temperatura nocna, a od 07:00 do 18:00 - temperatura dzienna, w weekend - temperatura przeciwzamrożeniowa.

Podtrzymanie pamięci przy braku energii do 30 minut, gdy zabraknie prądu powyżej 30 minut grzejnik zresetuje wszystkie ustawienia oraz przejdzie w tryb czuwania (grzejnik będzie wyłączony), aby zapobiec przejściu grzejnika w tryb czuwania oraz utracie temperatury dziennej warto uruchomić funkcję REM (wszystkie inne funkcje zostaną zresetowane). Funkcja ta utrzyma grzejnik włączony na temperaturze dziennej nawet gdy prądu nie będzie dłużej niż 30 minut.

Termostat wbudowany w grzejnik elektryczny KLIMA jest wyposażony w funkcję odczytu temperatury otoczenia wyczuwanej przez grzejnik oraz funkcję korekty owej temperatury. Warto odczekać 24-48 godzin od pierwszego uruchomienia grzejnika i zweryfikować temperaturę odczytywaną przez grzejnik, ponieważ temperatura może się różnić ze względu na miejsce powieszenia grzejnika. Aby to zrobić wystarczy użyć innego termometru postawionego w miejscu, w którym ma być pilnowana temperatura i zaniżyć lub zawyżyć odczytywaną temperaturę przez grzejnik.

Dodatkowo termostat grzejnika elektrycznego KLIMA wyposażony jest w wskaźnik efektywnego wykorzystania energii elektrycznej umieszczony na wyświetlaczu po prawej stronie.

Funkcje specjalne grzejnika elektrycznego KLIMA (funkcje zostały opisane w rozdziale energooszczędne funkcje dla mniejszego zużycia energii):
- Funkcja otwartego okna
- Czujnik obecności
- Miernik zużycia energii dzienny
- Miernik zużycia energii tygodniowy
- Odczyt temperatury wykrywanej przez grzejnik
- Korekta temperatury odczytywanej

 

ENERGOOSZCZĘDNE FUNKCJE DLA MNIEJSZEGO ZUŻYCIA ENERGII

Grzejniki elektryczne KLIMA są wyposażone w szereg funkcji które pomagają nam zaoszczędzać energię elektryczną zużywaną na ogrzewanie.

A tymi funkcjami są:

Czujnik otwartego okna

Czujnik otwartego okna - grzejnik elektryczny KLIMAFunkcja jest w standardzie wyłączona, aby ją włączyć postępuj zgodnie z instrukcją obsługi. Gdy funkcja jest aktywna termostat odczyta nagły utrzymujący się spadek temperatury w pomieszczeniu, jak to ma miejsce podczas wietrzenia pomieszczenia poprzez otwarcie okna, grzejnik elektryczny KLIMA przełączy się na temperaturę przewzamrożeniową. Funkcja ta zmniejsza zużycie energii podczas wietrzenia pomieszczenia, ponieważ zapobiega utracie energii przez ogrzewanie zimnego powietrza, które cały czas napływa do pomieszczenia, gdy zamkniemy okno musimy pamiętać aby włączyć grzejnik zgodnie z instrukcją obsługi.

Prawidłowe działanie tej funkcji może zależeć od umiejscowienia grzejnika w pomieszczeniu oraz występowaniu przeciągów oraz jak długo okno będzie otwarte.

Czujnik obecności

Czujnik obecności - grzejnik elektryczny KLIMAFunkcja jest w standardzie wyłączona, aby ją włączyć postępuj zgodnie z instrukcją obsługi. Gdy funkcja jest aktywna oraz termostat jest ustawiony na temperaturę dzienną, czujnik cały czas będzie sprawdzać czy ktoś jest w pomieszczeniu. W momencie gdy czujnik nie będzie wyczuwać żadnej obecności w pomieszczeniu zacznie zaniżać temperaturę dzienną zgodnie z tabelką poniżej.

Czas od wykrycia obecności Zmniejszenie temperatury względem temperatury dziennej
60 minut 1,0oC
90 minut 2,0oC
120 minut 3,5oC
38 godzin Funkcja przeciwzamrożeniowa 7±3oC

Jeżeli grzejnik elektryczny KLIMA jest ustawiony na temperaturę nocną lub jest w trybie przeciwzamrożeniowym nie będzie żadnej zmiany temperatury.
W momencie wykrycia kogoś w pomieszczeniu przez 10 minut, temperatura automatycznie zostanie przełączona na dzienną bez żadnego zmniejszenia. Można również ręcznie wyłączyć redukcje temperatury poprzez wciśnięcie przycisku "M".

Prawidłowe działanie tej funkcji może zależeć od umiejscowienia grzejnika w pomieszczeniu. Aby znaleźć najlepsze miejsce montażu trzeba pamiętać, że czujnik obecności działa dokładnie przed urządzeniem, żaden obiekt nie może znajdować się bezpośrednio przed grzejnikiem. Czujnik obecności jest również bardziej wydajny gdy osoby poruszają się wzdłuż grzejnik a nie w stronę grzejnika.

Miernik zużycia energii dobowy oraz tygodniowy

Miernik zużycia energii wbudowany w grzejnik elektryczny KLIMAGrzejniki elektryczne KLIMA są wyposażone w dwa mierniki jeden jest dobowy - mierzy zużycie energii z ostatnich 24 godzin - drugi tygodniowy - mierzy zużycie energii z ostatnich 7 dni. Dzięki tej funkcji możemy odczytać jakie jest przybliżone zużycie energii z danego okresu. Możliwe jest również zmniejszenie zużycie poprzez optymalizację temperatury lub zaprogramowanie grzejniki i na bieżąco sprawdzać czy nowe ustawienia są optymalne i zużywają mniej energii.

Wskaźnik efektywnego wykorzystania energii

Wskaźnik efektywnego wykorzystania energii - grzejnik KLIMA Grzejniki elektryczne KLIMA są wyposażone w wskaźnik efektywnego wykorzystania energii który jest umieszczony na wyświetlaczu po prawej stronie. Wskazuje nam czy ustawiona obecnie temperatura jest w przedziale bardzo ekonomiczna (najwyższe zielone pole) czy bardzo nieekonomiczna (najniższe czerwone pole). Dzięki niemu możemy zaobserwować jaki ma wpływ zmiana temperatury na zużycie energii, wszystko w czasie rzeczywistym.

Odczyt temperatury wykrywanej przez grzejnik oraz jego korekta

Odczyt i korekta temperatury - grzejnik KLIMAGrzejniki elektryczne KLIMA są wyposażone równie w odczyt temperatury którą w danej chwili wykrywa grzejnik z dokładnością do 0.1oC. Odczyt temperatury możemy skorygować, ponieważ różne miejsca montażu mogą powodować odchylenia względem temperatury w centralnej części pomieszczenia. Jak dokonać prawidłowej korekty - po minimum 48 godzinach od uruchomienia grzejnika, ustawiamy termometr pokojowy na środku pomieszczenia lub w miejscu w którym najczęściej przebywamy i sprawdzamy jaka jest temperatura na grzejniku oraz na termometrze i dokonujemy odpowiedniej korekty na grzejniku oczywiście tylko w tedy gdy jest to konieczne.

 

ZAPROJEKTOWANE ORAZ STWORZONE W 100% WE WŁOSZECH

Grzejniki elektryczny KLIMA wszystkie modele

DOSTĘPNE MODELE GRZEJNIKÓW ELEKTRYCZNYCH KLIMA

  • KLIMA 7

Kod EAN: 8019250990506
Moc przy 230V / 50Hz: 750W
Idealny do pomieszczeń o wielkości - 9 m2
Podany obszar możliwy do ogrzania jest orientacyjny i zależy od klasy energetycznej budynku
Podwójna izolacja elektryczna - klasa IIGrzejnik elektryczny KLIMA 7
Zabezpieczenie: IP 24
Relingi: brak
Elektroniczny termostat z wyświetlaczem LCD
Czujnik otwartego okna
Czujnik obecności
Funkcja przeciwzamrożeniowa
Miernik zużycia energii dobowy oraz tygodniowy

  • KLIMA 7 AS

Kod EAN: 8019250607015
Moc przy 230V / 50Hz: 750W
Idealny do pomieszczeń o wielkości - 9 m2
Podany obszar możliwy do ogrzania jest orientacyjny i zależy od klasy energetycznej budynku
Podwójna izolacja elektryczna - klasa IIGrzejnik elektryczny KLIMA 7 AS
Zabezpieczenie: IP 24
Relingi: 1
Elektroniczny termostat z wyświetlaczem LCD
Czujnik otwartego okna
Czujnik obecności
Funkcja przeciwzamrożeniowa
Miernik zużycia energii dobowy oraz tygodniowy

  • KLIMA 10

Kod EAN: 8019250991008
Moc przy 230V / 50Hz: 1000W
Idealny do pomieszczeń o wielkości - 14 m2
Podany obszar możliwy do ogrzania jest orientacyjny i zależy od klasy energetycznej budynku
Podwójna izolacja elektryczna - klasa IIGrzejnik elektryczny KLIMA 10
Zabezpieczenie: IP 24
Relingi: brak
Elektroniczny termostat z wyświetlaczem LCD
Czujnik otwartego okna
Czujnik obecności
Funkcja przeciwzamrożeniowa
Miernik zużycia energii dobowy oraz tygodniowy

  • KLIMA 15

Kod EAN: 8019250991503
Moc przy 230V / 50Hz: 1500W
Idealny do pomieszczeń o wielkości - 19 m2
Podany obszar możliwy do ogrzania jest orientacyjny i zależy od klasy energetycznej budynku
Podwójna izolacja elektryczna - klasa IIGrzejnik elektryczny KLIMA 15
Zabezpieczenie: IP 24
Relingi: brak
Elektroniczny termostat z wyświetlaczem LCD
Czujnik otwartego okna
Czujnik obecności
Funkcja przeciwzamrożeniowa
Miernik zużycia energii dobowy oraz tygodniowy

  • KLIMA 20

Kod EAN: 8019250992005
Moc przy 230V / 50Hz: 2000W
Idealny do pomieszczeń o wielkości - 26 m2
Podany obszar możliwy do ogrzania jest orientacyjny i zależy od klasy energetycznej budynku
Podwójna izolacja elektryczna - klasa IIGrzejnik elektryczny KLIMA 20
Zabezpieczenie: IP 24
Relingi: brak
Elektroniczny termostat z wyświetlaczem LCD
Czujnik otwartego okna
Czujnik obecności
Funkcja przeciwzamrożeniowa
Miernik zużycia energii dobowy oraz tygodniowy

 

GRZEJNIKI ELEKTRYCZNE KLIMA OD WŁOSKIEJ
FIRMY ERMETE GIUDICI WŁAŚCICIELA MARKI RADIALIGHT®