Panele grzewcze na podczerwień
RADIALIGHT®

Panele grzewcze na podczerwień THERMO czerpią korzyści z innowacyjnej technologii: elementu grzewczego z posrebrzanego aluminium które nie tylko ogrzewa wszystko dookoła za pomocą radiacji oraz wchodzi w bezpośredni kontakt z powietrzem dzięki czemu powietrze jest również ogrzewane. To umożliwia osiągnięcie bardzo dużej wydajności grzewczej w porównaniu do zużywanej energii, jednocześnie pozbywając się wszystkich problemów alternatywnych systemów grzewczych używanych dotychczas przy ogrzewaniu przemysłowym. 

 

Długo falowa radiacja ciepła za pomocą podczerwieni

Panele grzewcze na podczerwień THERMO promieniują ciepłem dokładnie w miejsce które chcemy ogrzewać dzięki bardzo dużej powierzchni grzewczej.
ZALETY:
◌ Maksymalna wydajność energetyczna, ponieważ promienie podczerwone padają na powierzchnię poniżej panela grzewczego THERMO ogrzewając je.
◌ Element grzewczy z posrebrzanego aluminium ogrzewa również powietrze.
◌ Ludzkie ciało postrzega znaczne wrażenie komfortu w umiarkowanej temperaturze powietrza.
◌ Ciepło jest równomiernie rozłożone, bez zbyt wysokiej lub zbyt niskiej temperatury.
◌ Nie ma hałasu czy ruchu powietrza.
◌ Bardzo niskie koszty instalacji.
◌ Instalacja systemy grzewczego jest całkowicie modułowa: Panele grzewcze na podczerwień THERMO mogą być montowane wszystkie razem lub w przypadku późniejszej rozbudowy, można później zdecydować o ilości montowanych paneli dostosowanych do twoich potrzeb.

Thermo heating comfort

Wisząc dokładnie nad miejscem które chcemy ogrzewać, panel na podczerwień THERMO emituje ciepło za pomocą niższej temperatury z większej powierzchni radiacyjnej.

- ZALETY:  twoje ciało nagle odczuwa przyjemne oraz miłe odczucie rozproszonego komfortu w miejscu oraz ciepło jest równomierne na całej przestrzeni pod panelem.

Panele grzewcze na podczerwień THERMO nie wydziela żadnego denerwującego dźwięku ani ruchu powietrza.

 

ELASTYCZNOŚĆ OFEROWANA PRZEZ SYSTEM PANELI PODCZERWIENI THERMO

Panele grzewcze na podczerwień THERMO można podłączyć do JEDNEJ FAZY 230V~ jak również do TRZECH FAZ 400V, wyposażonej w przewód neutralny, i ten wybór może być uzgodniony przez montażystę i użytkownika końcowego, a nie na etapie zamawiania panela grzewczego.

Dzięki stopniu ochrony przed wilgocią (IP54), panele grzewcze na podczerwień THERMO może być zainstalowany pod sufitem chronionym przed deszczem lub w warunkach zewnętrznych (w tym przypadku zasady instalowania urządzeń elektrycznych w miejscach szczególnych zawarte są w standardzie CEI 64-8/7 które muszą być spełnione).

 

MOŻLIWOŚĆ ZMIANY MOCY PANELI PODCZERWIENI THERMO

Opcja zmiany mocy urządzenia dostępna tylko dla modeli z serii 39 oraz 55.
Ten układ umożliwia zmniejszenie zużycia energii podczas chłodnych dni, używając tylko części mocy systemu grzewczego, a używanie całej mocy tylko wtedy gdy jest to potrzebne.

Kiedy zdecydujemy się na podłączenie do jednej fazy 230V~ możemy użyć prostego przełącznika 2 (dla modeli z serii 39) lub 3 (dla modeli z serii 55) klawiszowego.

Kiedy zdecydujemy się na podłączenie do trzech faz 400V, urządzenie może zostać podłączone do zasilania poprzez stworzenie niezależnych obwodów dla każdego elementu grzewczego ( 2 elementy grzewcze dla serii 39 oraz 3 elementy grzewcze dla serii 55).

Panel na podczerwień THERMO HT 22 - ma możliwość działania jedną mocą 1750W

Panel grzewczy THERMO HT 39 - ma możliwość działania z dwoma mocami 1750W lub 3500W

Panel podczerwieni THERMO HT 55 - ma możliwość działania z trzema mocami 1750W, 3500W lub 5300W

 

Panele grzewcze THERMO są dostępne w 3 różnych wersjach aby dopasować się do każdych potrzeb:

 Wszystkie wymiary oraz modele panela grzewczego na podczerwień THERMO

Panel grzewczy HT 22
Moc: 1750 W
Temperatura powierzchni: 300°C
Wysokość montażu: Min. 2,8 m. - Max. 3,2 m.

Panel grzewczy HT 39
Moc: 3500 W
Temperatura powierzchni: 300°C
Wysokość montażu: Min. 3,0 m. - Max. 4,0 m.

Panel grzewczy HT 55
Moc: 5300 W
Temperatura powierzchni: 300°C
Wysokość montażu: Min. 4,0 m. - Max. 5,0 m.

 

PANELE GRZEWCZE NA PODCZERWIEŃ OD WŁOSKIEJ
FIRMY ERMETE GIUDICI WŁAŚCICIELA MARKI RADIALIGHT