Promiennik ciepła OASI
RADIALIGHT®

Promienniki ciepła na podczerwień OASI - sterowane na pilotaPromiennik ciepła OASI od RADIALIGHT®jest to promiennik na podczerwień który posiada regulowaną moc 1000W / 2000W, całe sterowanie odbywa się za pomocą pilota.

NOWATORSKIE ZASTOSOWANIE WŁÓKNA WĘGLOWEGO W ŻARNIKACH
Dzięki zastosowaniu żarnika z włókna węglowego osiągnęliśmy bardzo niską emisję światła bez utraty wydajności dzięki czemu nasz system ogrzewania za pomocą promienników ciepła nadaje się do pomieszczeń zarówno nie oświetlonych jak również oświetlonych. Emitowane ciepło jest w postaci średniej fali podczerwonej. Więcej o samej podczerwieni oraz rodzajach fal poniżej.

OGRZEWANIE STREFOWE
Promiennik ciepła na podcerwień OASI - na pilotaPromiennik ciepła OASI jest idealnym rozwiązaniem dla ogrzewania strefowego dzięki sterowaniu za pomocą pilota radiowego (pilot ma zasięg w otwartej przestrzeni do 20 m oraz możliwość sterowania 6 strefami niezależnie). Dzięki możliwości sterowania 6 strefami możemy sobie dowolnie konfigurować, które promienniki ciepła mają działać, a które nie. Dodatkową zaletą jest możliwość sterowania mocą promiennika ciepła OASI, który może działać z mocą 1000W lub 2000W.

DWA KOLORY ORAZ WŁOSKI DESIGN
Promiennik ciepła OASI dostępny jest w dwóch kolorach biały oraz czarny. OASI zostało zaprojektowane oraz wyprodukowane przez włoską fabrykę Ermete Giudici, co gwarantuje dobre wykonanie, elegancką stylistykę oraz prosty sposób sterowania za pomocą pilota.

STEROWANIE ZA POMOCĄ PILOTAPilot ydalnego sterowania do promiennika OASI
Promiennik ciepła OASI jest sterowany za pomocą pilota (do zakupu osobno). Pilotem możemy sterować kilkoma urządzeniami w jego zasięgu, dzięki zastosowaniu fal radiowych oraz możliwości ustawienia dowolnie skonfigurowanych stref grzewczych zarządzanie jest bardzo proste.

Za pomocą pilota możemy włączać i wyłączać promienniki OASI, zmieniać moc oraz zmieniać kanały (mamy do dyspozycji aż 6).

Na poniższym przykładzie rozstawienia 6 promienników ciepła OASI oraz tylko jednego pilota mamy możliwość:
- sterowania każdym promiennikiem osobno – do tego wykorzystujemy sześć kanałów na pilocie oraz przestawiamy każdy promienniki ciepła na dany kanał.
- stworzenie trzech stref grzewczych – do tego wykorzystujemy trzy kanały na pilocie oraz ustawiamy promienniki ciepła 1 i 4 na kanał 1, promienniki ciepła 2 i 5 na kanał 2,promienniki ciepła 3 i 6 na kanał 3.
- sterowanie wszystkimi promiennikami naraz – do tego wykorzystujemy jeden kanał na pilocie oraz przestawiamy wszystkie promienniki ciepła na wybrany kanał.

oasi propozycja umieszczenia

DWIE LAMPY ORAZ NISKA EMISJA ŚWIATŁA
Promiennik ciepła OASI posiada dwie lampy, w których zastosowano żarnik z włókna węglowego, który gwarantuje, że emisja światła jest bardzo niewielka w porównaniu do lamp kwarcowych emisja jest zmniejszona nawet o 80%. Dodatkowo radiacja ciepła odbywa się za pomocą fal średnich podczerwonych (radiacja ciepła w promiennikach kwarcowych odbywa się za pomocą fal krótkich podczerwonych) ma to duże znaczenie ze względu na odczucie ciepła.
Dzięki czemu możemy stosować promienni ciepła OASI jako:Czarny promiennik ciepła na stojaku OASI
- ogrzewanie restauracji dzięki małej emisji światła oraz designowi prosto z Włoch idealnie wkomponuje się w każde wnętrze nie zakłócając w żaden sposób wystroju pomieszczeń
- ogródki przed restauracjami - przyjemne ciepło w chłodne wieczory
- ogrzewanie ogrodów zimowych lub tarasów nawet w nocy bez zakłócania nastroju stworzonego przez oświetlenie już obecne (np. świece).

SPOSOBY MONTAŻU:
- Montaż ścienny, dzięki ruchomemu mocowaniu możemy go ustawić pod kątem 30o
- Montaż sufitowy dzięki temu uzyskujemy większy obszar który możemy ogrzać
- Montaż na stojaku na którym możemy powiesić aż dwa promienniki ciepła OASI, które są skierowane na dwie strony. Stojak możemy przenosić i używać OASI w miejscach w których jest on potrzebny.
Minimalna wysokość montażu 2 metry.

Zastosowanie promiennika ciepła OASI:
- Restauracje – dzięki małej emisji światła idealnie nadaje się do użytku w pomieszczeniach jak również do ogródków przed restauracją. Dodatkowo dzięki sterowaniu na pilota możemy uruchamiać je wtedy gdy są klienci.
- Hotele – ogrzewanie holi oraz miejsc konferencyjnych, OASI dzięki swoim zaletom będzie dyskretnie dostarczać przyjemne ciepło.Biały promiennik ciepła na stojaku OASI
- Ogrody zimowe - przyjemne ciepło przy małej emisji światła
- Tarasy – przedłuż spotkania w chłodniejsze dni dzięki możliwości zastosowania promiennika na zewnątrz pod zadaszeniem. Użytkuj swój taras również wczesną wiosną oraz późną jesienią.
- Patia oraz ogródki –dzięki promiennikowi ciepła OASI będziesz mógł rozkoszować się ciepłem oraz cieszyć się otwartą przestrzenią, świeżym powietrzem i miłą atmosferą.
- Namiot na eventy

Promiennik ciepła OASI został zaprojektowany i wyprodukowany we Włoszech przy użyciu najlepszych komponentów co gwarantuje jego niezawodność oraz nowoczesny design.

PODCZERWIEŃ
Dlaczego technologia ogrzewania podczerwienią zastosowana w OASI jest bardziej przyjemna niż zastosowana w tradycyjnych promiennikach halogenowych?
Promieniowanie podczerwone nie jest widoczne!
Oddziaływanie promieniowania podczerwonego, a jej wpływ na ludzi jest różny w zależności od długości fali jak również związane jest z temperaturą elementu grzewczego oraz powierzchnią promieniowania
Istnieją 3 główne typy fal podczerwonych:
Krótka (A), Średnia (B), Długa (C).
Im wyższa jest temperatura elementu tym wytwarzane fale podczerwieni jest krótsza.

PROMIENNIKI HALOGENOWE

Promiennik oasi logo

WSZYSTKIE POWIERZCHNIE GRZEWCZE
BEZ EMISJI ŚWIATŁA

INFRARED A - KRÓTKA FALA

WYSOKA TEMPERATURA

WYSOKA EMISJA ŚWIATŁA

INFRARED B - ŚREDNIA FALA

NIŻSZA TEMPERATURA

NISKA EMISJA ŚWIATŁA

INFRARED C - DŁUGA FALA

NISKA TEMPERATURA

BRAK EMISJI ŚWIATŁA

 fale podczerwieni

Warstwy skóryNajważniejszą czynnikiem jest na jaką głębokość promieniowanie wnika pod skórę człowieka.
Promieniowanie poszczególnych fal podczerwonych wnika na różną głębokość dostając się do niższych warstw skóry.

Krótka fala podczerwieni – Infrared A
· Przykłady: wszystkie promienniki halogenowe o czerwonej lub białej bardzo silnej emisji światła oraz ciepła
· Bardzo głębokie ogrzewanie i przenikanie promieniowania przez wszystkie warstwy skóry aż do tkanki podskórnej.
· Konsekwentnie niekomfortowe uczucie ciepła, w odległości mniejszej niż 4 m od promiennika, szczególnie w przypadku długotrwałego działania
· Potencjalne uszkodzenie gałki ocznej, w przypadku długotrwałego działania w pewnej odległości od urządzenia umieszczonego w odległości poniżej 3 m, a w niektórych przypadkach nawet więcej (*),
(*) Źródło: Raport 2/15 z dnia 18/08/2015 wydany przez National Health Laboratory of Siena (Italy) – phisical agents

Średnia fala podczerwieni – Infrared B
· Przykłady: promienniki z żarnikiem z włókna węglowego o ograniczonej dyskretnej pomarańczowej poświacie - jak promienniki ciepła OASI
· Mniejsze przenikanie promieniowania ograniczone do drugiej warstwy naskórkowej, dając przytulne uczucie na skórze nawet z odległości mniej niż 4 metry od promiennika
· Nieszkodliwe nawet z odległości mniejsza niż 3 metry od promiennika

PROMIENNIKI CIEPŁA OASI W PORÓWNANIU Z PROMIENNIKAMI HALOGENOWYMI
· Ze względu na bardzo dobry efekt cieplny promienników OASI mogą być stosowane w niemal każdej sytuacji: wewnątrz, na zewnątrz, w zamkniętych i otwartych pomieszczeniach, przestrzeniach zadaszonych, wietrznych itp w takich samych sytuacjach możemy również stosować promienniki halogenowe.
· Promiennik ciepła OASI ma mniejszą penetrację tkanek i dlatego nieszkodliwe jest stosowanie go zwłaszcza w małej odległości od urządzenia, odległość mniejsza niż 4 metry, co jest dość powszechne przy stosowaniu tego typu produktów.

 

ZAPROJEKTOWANY ORAZ STWORZONY W 100% WE WŁOSZECH

Promiennik ciepła OASI - sterowanie na pilotaPromiennik ciepła OASI - sterowany za pomocą pilotaPromiennik ciepła OASI - przyjemne ciepło bez nadmiernego światła
Promienniki ciepła OASI - ogrzewania do ogrodów, tarasów, restauracji

Promiennik ciepła OASI jest dostępna w dwóch kolorach Biały oraz Czarny:

  • OASI

DANE TECHNICZNE
Moc – 1000W / 2000W
Wymiary (mm) - 600 x 250 x 230
Waga (kg) –5,2
Stopień ochrony – IPX5
Klasa zabezpieczeń – Klasa I
Długość kabla zasilającego – 4 m
Sposób montażu: ściana, sufit lub na stojaku (do zakupu osobno)
Sposób sterowania: pilot radiowy (do zakupu osobno)

PROMIENNIK CIEPŁA OASI OD WŁOSKIEJ
FIRMY ERMETE GIUDICI WŁAŚCICIELA MARKI RADIALIGHT